Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Фото: Срце да ви заплаче, познатата сноубодерка Ели ненадејно почина на 18 годишна возраст

Голема трагедија ја погоди Велика Британија. Ели Сутер, талентирана сноубордерка, починала во средата на својот 18. роденден.

Шокантната вест преку соопштение ја објави Британскиот скијачки и сноуборд-сојуз.

Некои британски медиуми шпекулираат дека станува збор за самоубиство бидејќи Сутер неодамна посетила Центар за помош на суицидни лица.

„Овој суров свет ми ја зеде последната сродна душа на нејзиниот 18. роденден. Токлу се гордеев со неа. Ели, ќе ми недостигаш повеќе отколку што можеш да замислиш. Почивај во мир, мала моја шампионке“, напишал татко ѝ Тони Сутер на „Твитер“.

спонзорирано: