Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Седумдесетгодишна жена почина во пожар во својот дом

Во куќата на 71-годишна жена со иницијали М.Л. во село Доброшане на местото викано „Студена вода“ избил пожар пришто куќата целосно изгорела.

Од здобиените повреди при пожарот, М.Л. починала. Пожарот бил изгаснат од страна на екипа од Територијалната противпожарна единица Куманово. Увид ќе се врши во текот на денешниот ден.