Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Откриена тајната на совршената форма на Роналдо – тренира како да се спрема за лансирање на Месечината

Многу работа го чека Кристијано Роналдо, кој за неколку дена мора да се пресели од Мадрид во својот нов дом во Торино. Тој одбра голема вила во елитниот дел од градот, а италијанските медиуми велат дека при уредувањето на домот посебно внимание посветува на опремувањето на салата за вежбање.

Имено, од Шпанија му доаѓа справа чија вредност изнесува повеќе од два милиона евра, но она што е интересно е дека на ваква справа се подготвуваат астронаутите пред да заминат во вселената…

Па, оттука не е ни чудо што неговите предиспозиции и моментната физичка состојба се практично – совршени.

спонзорирано: