Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Хорор во Македонија: Се обидел да силува дете па го расекол со нож

Десетгодишно девојче било нападнато од маж во близина на нејзиното живеалиште. Случајот го пријавил нејзиниот татко.

Мажот го доближил ножот до девојчето пришто ѝ нанел неколку исеченици, а откако напаѓачот бил удрен од девојчето, го напуштил местото на настанот, соопшти МВР.

Ова лице, според кажувањето на девојчето, и пред два дена ја нападнало во домот, во кој незабележано влегло и ја допирало по телото.

По преземени мерки во Полициската станица Тетово, приведен и задржан е М.Б.(33) од Тетово, кој се сомничи за нападот и од кого е одземен еден ловечки нож со футрола.