Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Синоптичарите најавуваат град попладнево, а еве какво ќе биде времето од утре

Денес попладне локално процесите ќе бидат поинтензивни и во форма на невреме со пообилни врнежи, засилен ветер и услови за појава на град, особено во источните делови.

Утре во текот на денот времето ќе биде пооблачно со повремени врнежи од дожд, кои локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи, а на места се очекува да наврне и поголема количина на воден талог.

За време на викендот и во почетокот на нарената седмица ќе има повремен пороен дожд и грмежи, особено во попладневните часови.

 

error: Соддржината е заштитена.