Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Неремето со нов удар: Денеска поројни дождови и грмотевици, а од петок ново изненадување

Утре попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи, особено во источните делови. Во петок во текот на целиот ден времето ќе биде пооблачно со повремени врнежи од дожд, кои локално ќе бидат поројни и проследени со грмежи, а се очекува да наврне и поголема количина на воден талог.

Потоа во следните денови ќе има повремен пороен дожд и грмежи, особено во попладневните часови.

Во тренд