Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Подгответе мешавина од лимон и магдонос и ослабете за 5 дена

Овој сок помага при согорување на калории, го храни нашето тело, а освен тоа магдоносот го подобрува варењето.

Омилената зачинска трева на нашето поднебје – магдоносот – се вбројува во лековитите билки кои делуваат против надуеност и ги смируваат грчевите. И мали количини помагаат во извлекувањето на насобраната вода во телото.

За чистење и губење килограми, пијте сок направен од веза непрскан магдонос, 2-3 дл вода и еден лимон.

Исцедете сок од лимон во блендер, додајте измиен магдонос и вода.

Сокот пијте го наутро на празен стомак 5 дена, а потоа потребно е да направите пауза од 10 дена.

Напомена: Природните рецепти не се замена за традиционалната медицина, ниту за лекарствата препишани од доктор. Природните рецепти служат само како додатоци во исхраната и превенција. Не ги употребувајте доколку сте преосетливи на некоја од природните намирници.