Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Се самоуби познат македонски бизнисмен

фото: Centar.mk

58-годишниот М.Р. познат бизнисмен од Штип вчера околу 10:30 часот, си го одзел животот со бесење, во вилата во Суитлакот во Штип, јави Канал77.

Случајот во Полиција бил пријавен од  Итната помош во 13.45 часот.

Ова е второ самоубиство на бизнисмен за само неколку години во Штип.