Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Заев ќе и се обрати на нацијата

Денеска, со почеток во 16:00 часот, во прес центарот на Собранието на Република Македонија, по повод настаните од 27-ми април минатата година, свои обраќања пред јавноста ќе имаат:

– претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев и

– претседателот на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери.

error: Соддржината е заштитена.