Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Познат идентитетот на повредената пратеничка, со неа бил и градоначалникот на Валандов кој исто така е повреден

илустрација / Pixabay

Мери Лазарова, пратеничка на СДСМ е потешко повредена, додека Перо Костадинов, граодначалник на Валандово помина со полесни повреди во тешката сообраќаја синоќа.

Имено синоќа во тешка сообраќајка синоќа на патот Демир Капија-Удово, тешко е повредена пратеничка на СДСМ од Валандово.

Првичните податоци велат дека пратеничката итно пренесена во Ургентниот Центар во Скопје, со повреди на главата и телото, заедно со сопатникот.

Страшата сообраќаја се случила кога автомобилот Опел Корса со кој управувал еден од повредените, налетал на одрон и се превртел. Тие со повреди на телото и главата биле префрлени на Ургентен.