Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Познат градоначалник и пратеничка на владејачката СДСМ повредени во тешката сообраќајка синоќа

Синоќа околу 18.30 часот на маг. пат Демир Капија–Неготино патничко моторно возило „Опел корса“ со гевгелиски регистерски таблици, управувано од М.Л. (33) удрило во одрон и се превртело.

М.Л. е пренесена во Ургентен центар во Скопје, а сопатникот П.К. (30) во болницата во Кавадарци, информираат од МВР.

Според информациите, кои се неофицијални, на неколку медиуми, тешко повредената е пратеничка на владејачката СДСМ, додека 30 годишниот сопатник е градоначалник на една помала општина.

Повеќе детали очекувајте наскоро.