Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Ја влечел за коса, па таа фрлала по него со камења – драма во кичевско

Синоќа во селото Жубрино, кичевско, во куќата сопственост на Љ.Љ. дошол Б.Љ. и започнал расправија со малолетниот син на Љ.Љ. во врска со недоразбирање кое тој го имал со негов внук.

„Во расправијата се приклучиле и Љ.Љ. и нејзината сестра Л.И.. Притоа, Б.Љ. со рака ја удрил Л.И. во пределот на лицето, а Љ.Љ. ја влечел за коса. Откако ја пуштил, Љ.Љ. почнала да фрла со камења по него, а тој извадил и вперил пиштол кон неа. Во тој момент, синот на Љ.Љ. се исплашил и паднал во безсознание, по што со возило бил однесен во Медицински центар Кичево, каде му била укажана лекарска помош“, информираат од МВР.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.