Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Вечерва нова тешка сообраќајка со повредени ја потресе Македонија

Едно лице е потешко повредено, а едно се здобило со полесни повреди во сообраќајка, што се случи вечерва во клисурата кај Демир Капија.

Од Автомотосојузот на Македонија информираат дека сообраќајот на патниот правец Демир Капија – Неготино е во прекин за сите возила во двата правци.

Во моментов се врши увид на местото на несреќата. Засега не е познато