Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Тешка сообраќајка попладнево во Скопје – Се преврте ауди, има повредени

фото: Pixabay

Тешка сообраќајна несреќа се случи поладнево во скопската населба Злокуќани.

Според првичните информации, автомобил марка „Ауди“ со скопски регистерски таблички удрил во метален столн и се превртел.

Во возилото бил само возачот, кој е пренесен во болница.

Несреќата се случила околу 15:50 часот во населбата Злокуќани, во близина на Канал 5 телевизија.