Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Хаос кај Стража – снегот го закочи сообраќајот

Врнежите од снег предизвикаа застој во сообраќајот на планинскиот премин премин Стража.

Според очевидци, сообраќајот е закочен веќе еден час, а корисници на социјалните мрежи апелираат да се внимава со возењето бидејќи делот околу Стража не е исчистен од снегот.

Од Авто-мото сојузот воведена е забрана за движење на тешки товарни возила на планинскиот премин.