Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Утрово трагедија во Скопје – пронајден мртов маж

Мртов маж бил пронајден утрово во близина на Зелен пазар, во центарот на Скопје.

Според информациите на полицијата, станува збор за 50-годишен маж, а случајот бил пријавен во 6 и 30 часот.

Неофицијално, станува збор за бездомник кој со години се движел во околината на пазарот.