Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија ТОП ВЕСТИ

Нова рунда консултации за градење доверба меѓу Македонија и Грција

Денеска во Скопје ќе се одржи 7. рунда консултации меѓу министерствата за надворешни работи на Република Македонија и Грција.

Како што информираат од македонското МНР, овие консултации се одржуваат како дел од мерките за градење доверба меѓу двете земји.

Според најавите, се очекува во двете делегации да учествуваат и претставници на повеќе ресорни институции.