Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Врие од полиција во Ченто – неколку деца повредени во тешкиот инцидент вечерва

Неколкумина средношколци се повредени откако вечерва бил каменуван автобусот со број 45 во Ченто, неофицијално дознаваме.

Според информациите во инцидентот има повредени, а причините се непознати.

Се очекува официјална информација од МВР.