Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Вечерва се приведени 15 лица: МВР предмалку излезе со детали за тешкиот инцидент во Ченто

Денес околу 19.35 часот на ул.А.Авдовиќ имало тепачка помеѓу две групи при што едната група го каменувала автобусот со бр.65-б кој сообраќал на релација Транспортен центар-Брњарци од што биле искршени 4 стакла од вториот спрат на автобусот, дознава Скај.

Приведени се 15-на лица од двете групи во ПС-Г.Баба, дознава Скај.

Засега нема информации за евентуално повредени лица.