Секогаш во средиштето на збиднувањата...

(Видео) Тројца мртви кога хеликоптер се урна врз куќа во Калифорнија

Три лица загинаа, а двe се повредени кога хеликоптер се урнал врз куќа во Јужна Калифорнија само неколку минути по полетувањето.

Тамошните медиуми информираат дека куќата е речиси целосно уништена. На објавените снимки се гледа како делови од хеликоптерот стрчат од куќата, а има и парчиња расфрлани по улицата. 

Несреќата се случила во Њупорт Бич, а во хеликоптерот „Р44“ имало четири лица. Сите четворица се меѓу загинатите и повредените. Покрај нив, повредено е и едно лице што во моментот на несреќата било во близина на куќата.