Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Миркуловски: Нема да се штедиме, ќе одиме на победа и против Германија

„Ќе одиме на победа и против фаворитот Германија“, порача ракометниот репрезентативец Филип Миркуловски по вчерашната победа против Црна Гора и пласманот во втората фаза на еврошампионатот во Хрватск.

„Сакаме да направиме три победи и нема да се штедиме. Германците може да калкулираат бидејќи имаат подолга клупа, но мечот со Словенија покажа дека и тие се ранливи. Ќе мора да направиме добра анализа, иако сме истрошени. Ние одиме натпревар по натпревар и секогаш играме подобро кога не сме фаворити“, вели Миркуловски.

Loading…


Во тренд…