Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Свет

Се урна хеликоптер – има мртви

Руски хеликоптер „ми-24“ се урнал во Сирија, а во несреќата загинале двајцата пилоти, информираат руските медиуми.

Според првичните информации, причина за падот била техничка грешка.

Како што наведуваат руските медиуми, несреќата се случила на 31-ви декември.

Хеликоптерот паднал за време на лет преку аеродромот „Хама“ во Сирија.