Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Амди Бајрам со потег кој никој не го очекуваше

Лидерот на Сојуз на Роми, пратеникот Амди Бајрам гласаше заедно со актуелното мнозинство, и направи потег кој никој не го очекуваше.

Имено Бајрам, инаку некогашен коалиционен партнер на ВМРО ДПМНЕ и Никола Груевски гласаше За изборот на новиот министер за здравство Филипче.

Бајрам сега е претставен како пратеник од неговата партија, а не како дел од коалицијата за подобра Македонија која сочинуваше 50 пратеници.