26.8 C
Скопје
25. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Временска прогноза: Еве што ќе се случува наредниве денови

До среда ќе се задржи стабилно, суво и релативно топло за овој дел од годината.

Во вторник и во среда наутро по одделни котлини ќе има услови за појава на магла, а преку денот ќе има мала ниска облачност.

Од четврток ќе има зголемена облачност, а од запад ќе започнат врнежи од дожд, на високите планини од снег.

Во петок врнежите ќе се помали но ќе е постудено па слаб снег ќе има и на повисоките места особено на западот.