22.8 C
Скопје
29. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Ставил исечен домат во саксија со земја: Погледнете што се случило после 2 недели! (видео)

Пролетта и официјално пристигна. Се` повеќе луѓе планираат да го искористат слободното време средувајќи ја градината.

Засадуваат цвеќиња, овошје, зеленчук и се радуваат на деновите кога од својата градина ќе јадат органски плодови. Меѓутоа, како би посадиле нешто, некогаш и не е потребно да купувате семе.

Човекот во видеото ќе ви го покаже наједноставниот начин како да посадите домати. Потребни ви се само саксија, земја и домат со семки исечен во кругови.

Погледнете што се случува по две недели:

Фото: You Tube / Printscreen / The Wannabe Homesteader