7.8 C
Скопје
26. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Сите сме слушнале дека оваа фигура носи среќа и пари , но никој не ви го кажал ова

Еве како и каде треба да стои за привлекување среќа и богатство…

Слон во близина на влезната врата привлекува среќа и сила за станарите, додека слонот во двор ја штити куќата од негативни влијанија.

Фигурата на слон во спалната соба претставува љубов меѓу двајца и го чува бракот, додека фигруата мајка слон со своите малечки го чува односот меѓу родителите и децата, пишува lijekizprirode.

Паровите кои сакаат бебе треба да го стават слонот во спалната соба, но не заборавајте едно во детската соба за креативност и знаење.

За да привлечете пари и успех во работата фигурата слон со жаба или мајмун на врвот ставете ја на северната страна од куќата. Слон со дигната сурла значи успех, а со спуштена долговечност.