11.8 C
Скопје
24. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Направил дупка во мразот, а потоа запалил кибрит. Она што следело ќе го гледате со чудење (видео)

Метанот е безбоен плин. Се развива во бари од органски материи.

Метанот може да се најде во сите делови од светот, а во продолжение погледнете како овој човек експериментира со метан на заледено езеро. Уште една причина зошто науката е феноменална!

Спонзорирано: