13.8 C
Скопје
31. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Македонија се разбуди во солзи: Страшна трагедија во која загина едно момче, а друго е тешко повредено

Двасетитри годишно момче загина во сообраќајна несреќа што се случи утрото во 3 часот во близина на основното училиште Кочо Рацин во Скопје, а негов врсник од Охрид се бори за живот.

Д.С. (23) од Скопје управувајќи возило БМВ со скопски регистарски ознаки удрил во столб на булеварот Мајка Тераза.

Возачот и сопатникот А.Н. (23) од Охрид, се здобиле со тешки телесни повреди и биле пренесени во Ургентниот центар во Скопје, каде околу 3 часот и 50 минути Д.С. починал, а А.Н. се уште е во животно-загрижувачка состојба