6.8 C
Скопје
18. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Европската народна партија му го честита изборот на Мицкоски за претседател на ВМРО-ДПМНЕ

Европската народна партија преку Твитер го честиташе изборот на Христијан Мицкоски за нов претседател на ВМРО-ДПМНЕ.

Тие порачаа дека на Македонија ѝ е потребна силна опозиција во Собранието за да се преземат потребни реформи и да се адресираат предизвиците на евроатлантскиот пат.

Мицкоски беше избран за претседател на ВМРО-ДПМНЕ вчера на конгресот на партијата во Валандово, каде што освои 376 гласови од вкупно 438те присутни делегати.

Спонзорирано: