1.8 C
Скопје
11. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Еве што се случува кога нуклеарна бомба ќе експлодира под земја

Еве што се случува кога НУКЛЕАРНА БОМБА ќе експлодира под земја

Американското министерство за енергетика во неколку наврати го има искористено овој начин за создавање кратери во земја…