Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Мозаик

Вознемирувачка содржина: Страшна несреќа снимена со повеќе камери

Страшна несреќа се случила во средата на мост во руски Омск.

Возачот на „маздата“ очигледно заборавил на советот дека при ниски температури потребно е посебно внимание поради создавање на мраз на патот.

Русинот изгубил контрола над возилото, „маздата“ преминала во спротивната лента и таму се забила во дури четири возила.

За среќа, возачот и совозачот на „маздата“ поминале само со лесни повреди, иако останува дилемата дали на првата снимка се гледа човечко тело како се катапултира од кабината.

Кај останатите учесници во несреќата забележана е само материјална штета. Несртеќата е забележана од две камери.

https://youtu.be/nDmwt3VPGgU

Можеби ќе ве интересира…

Колку мандарини можете да јадете дневно без да го загрозите вашето здравје?

Мандарините се богати со многу витамини, ја поттикнуваат работата на мозокот и се препознаваат по пријатниот мирис и вкус. Сепак, како и со се, мора да бидеме внимателни со нив… Прочитај повеќе

Вкусно и едноставно јадење: Телешки гулаш

Телешкиот гулаш е јадење на кое ретко кој може да одолее. Вкусно и фино јадење со ориз, тестенини или компири е совршениот ручек. Состојки за четири лица: 1 кг телешко… Прочитај повеќе

Внимавајте: Зa една година измамени 43 граѓани со брзи кредити

Десетици измамени граѓани се соочиле да плаќаат рати од туѓи подигнати брзи кредити. Само во 2022 година евидентирани се 43 случаи на измами со брзи кредити, велат од МВР за… Повеќе

Оддржана констутивна седница на НАТТА

По одлуката на Управниот одбор на Стопанската комора на Северна Македонија за основање, се одржа конститутивна седница на која се формираше Националната асоцијација на туроператори и туристички агенции на Република… Повеќе