22.8 C
Скопје
25. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Вознемирувачка содржина: Страшна несреќа снимена со повеќе камери

Страшна несреќа се случила во средата на мост во руски Омск.

Возачот на „маздата“ очигледно заборавил на советот дека при ниски температури потребно е посебно внимание поради создавање на мраз на патот.

Русинот изгубил контрола над возилото, „маздата“ преминала во спротивната лента и таму се забила во дури четири возила.

За среќа, возачот и совозачот на „маздата“ поминале само со лесни повреди, иако останува дилемата дали на првата снимка се гледа човечко тело како се катапултира од кабината.

Кај останатите учесници во несреќата забележана е само материјална штета. Несртеќата е забележана од две камери.

https://youtu.be/nDmwt3VPGgU