Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Мозаик

Вистинскиот Скуби Ду: „Џин“ кој се плаши од се` (видео)

Кучето Присли неодоливо потсеќа на јунакот од цртаните филмови Скуби Ду.

Освен по големината и изгледот, Присли се плаши од се`.

Се плаши од мали кучиња, од пластични кеси, правосмукалка…

Како што велат неговите сопственици, овој „нежен џин“ најмногу сака да се смести до нив на каучот бидејќи таму се чувствува најбезбедно.

Можеби ќе ве интересира…

Колку мандарини можете да јадете дневно без да го загрозите вашето здравје?

Мандарините се богати со многу витамини, ја поттикнуваат работата на мозокот и се препознаваат по пријатниот мирис и вкус. Сепак, како и со се, мора да бидеме внимателни со нив… Прочитај повеќе

Вкусно и едноставно јадење: Телешки гулаш

Телешкиот гулаш е јадење на кое ретко кој може да одолее. Вкусно и фино јадење со ориз, тестенини или компири е совршениот ручек. Состојки за четири лица: 1 кг телешко… Прочитај повеќе

Преку одржливо и органско производство на грозје и вино до зајакната позиција на македонската винска индустрија

Зајакнување на позициите на пазарите, градење препознатлив бренд со географска индикација и успешна трансформација кон органско производство се основите за успех на македонската винска индустрија. Ова се современите трендови во… Повеќе

Граѓаните бараат посилна регулација на брзите кеш кредити

Две третини од испитаниците или 65,3 отсто изјавиле дека државата треба дополнително да ги регулира условите и начините за земање на брзи кеш кредити, додека 16,7 проценти сметаат дека за… Повеќе