6.8 C
Скопје
18. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Следува голема промена со времето – синоптичарите излегоа со најновата метео прогноза

До среда ќе се задржи стабилно и суво време со пораст на дневните температури. Во вторник и в среда по одделни котлини ќе има услови за појава на магла и ниска облачност, а на повисоките места и на планините ќе има мала до умерена облачност.

В четврток и в петок ќе има локални врнежи од дожд, а во западните делови во вечерните часови врнежите ќе поминуваат во снег.

Спонзорирано: