10.8 C
Скопје
28. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Се запишал на танц за да ослаби, а тогаш го открил својот неверојатен талент

Хе Ксионгфеи е деветгодишник од кинескиот град Луојанг, кого родителите пред година и пол го запишале на часови по салса за да ослаби. Меѓутоа, момчето брзо покажало дека поседува неверојатен талент за танц.

Момчето во Кина стана вистинска интернет ѕвезда, а милиони луѓе ги прегледале неговите видеа на интернет, на кои го покажува својот талент.