10.8 C
Скопје
5. март 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Сакате борбени авиони? Погледнете што прават овие луѓе со нив!

Најдобрата област каде пилотите ги испробуваат своите вештини во воздух е наречена „Mach Loop“ и се наоѓа во северен Велс.

Тоа е многу активно место на кое дневно можете да видите и до 50 авиони кои летаат и изведуваат лудории помеѓу планините.

Погледнете го видеото и уверете се сами:

Спонзорирано: