5.8 C
Скопје
4. март 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ЗДРАВЈЕ

Ракот умира за само 42 часа: Сокот кој излечил повеќе од 50 илјади луѓе

Дали знаевте дека цвеклото е една од најздравите намирници и содржи големо ниво на витамин Б1, Б2, Б6 и Ц како и минерали: калциум, фосфор, магнезиум, натриум.
Инаку сокот од цвекло се покажал како одличен во лекување на ракот. За разлика од хемотерапијата која ги убива и добрите и лошите ќелии во организмот, овој сок ќе ги убие само канцеогените.
За негова подготовка потребно ви е:
– 55% цвекло, – 20% целер (корен) ,- 20% морков, – 3% компир ,- 2% ротквица
Сите состојки измешајте ги и сокот кој ќе го добиете пијте го минимум два пати дневно и венаш ќе почувствувате позитивни резултати.