19.8 C
Скопје
28. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Протест на исклучените од Топлификација

Денеска ќе се одржи 146-от редовен протест на исклучените од системот на Топлификација. Тие соопштија дека на протестот ќе ги објават нивните ставови околу калориметрите, намалувањето на цените на централното греење, наисправноста на Тарифникот на РКЕ и предлозите за промена на Законот за енергетика.

На протестот ќе се собираат и потписи против незаконското работење на извршителите.