Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Мозаик

Отишол на Бајкалското езеро во Русија и снимил нешто што остава без текст (Видео)

Бајкалското езеро се наоѓа во азискиот дел на Руската Федерација и е најстаро езеро на светот (околу 25 милиони години).

Со својата длабочина од 1.700 метри, воедно е и најдлабокото езеро на нашата планета.

Езерото Бајкал во руското подрачје Сибир е едно од најинтересните места на светот.

Комбинацијата од ветер и температури кои константно се менуваат од ден до ноќ, предизвикува заледени бранови на езерото кои воендно се и убави и застрашувачки за гледање.

Најдобро е да се уверите сами…

Можеби ќе ве интересира…

Колку мандарини можете да јадете дневно без да го загрозите вашето здравје?

Мандарините се богати со многу витамини, ја поттикнуваат работата на мозокот и се препознаваат по пријатниот мирис и вкус. Сепак, како и со се, мора да бидеме внимателни со нив… Прочитај повеќе

Вкусно и едноставно јадење: Телешки гулаш

Телешкиот гулаш е јадење на кое ретко кој може да одолее. Вкусно и фино јадење со ориз, тестенини или компири е совршениот ручек. Состојки за четири лица: 1 кг телешко… Прочитај повеќе

АНАЛИЗА: Се очекува пад на цените на становите низ Скопје и внатрешноста на Македонија

Цената на квадратен метар станбена површина ќе се намалува. Напумпаните цени на становите во Скопје и внатрешноста се очекува да паднат, пред се поради намалената побарувачка, но и поевтинувањето на… Повеќе

Внимавајте: Зa една година измамени 43 граѓани со брзи кредити

Десетици измамени граѓани се соочиле да плаќаат рати од туѓи подигнати брзи кредити. Само во 2022 година евидентирани се 43 случаи на измами со брзи кредити, велат од МВР за… Повеќе