11.8 C
Скопје
24. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Отишол на Бајкалското езеро во Русија и снимил нешто што остава без текст (Видео)

Бајкалското езеро се наоѓа во азискиот дел на Руската Федерација и е најстаро езеро на светот (околу 25 милиони години).

Со својата длабочина од 1.700 метри, воедно е и најдлабокото езеро на нашата планета.

Езерото Бајкал во руското подрачје Сибир е едно од најинтересните места на светот.

Комбинацијата од ветер и температури кои константно се менуваат од ден до ноќ, предизвикува заледени бранови на езерото кои воендно се и убави и застрашувачки за гледање.

Најдобро е да се уверите сами…

Спонзорирано: