19.8 C
Скопје
28. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Фотографии снимени во близина на затворена психијатриска установа: Гледате ли нешто на прозорот? (фото)

Од време на време, фотографии од чудни ситуации доаѓаат до нас, а овие фотографии кои ви ги пренесуваме навистина се страшни.

Снимени се во близина на Brecon & Radnor Lunatic Asylum во Брекон, Велс – психијатриска установа, затворена пред 15 години.

Погледнете добро, забележувате ли нешто чудно?

Оваа болница наводно била и затворенички камп за борци во Втората светска војна, пишува Дејли Мејл.

Фотографиите ги снимил Адам Смит.