7.8 C
Скопје
26. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Запалете оган со помош на паковка од мастика и батерија (video)

Доколку одите на кампување, неизоставен дел од опремата ви е запалка или кибрит.

Но, доколку ништо од тоа немате кај себе, постои решение кое може да биде идеално за вас.

Се што ви е потребно е паковка од мастика и батерија.