10.8 C
Скопје
3. декември 2023
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Возел мирно по автопат, а потоа пред него пукнала гума на голема цистерна… Вакво нешто немате видено (Видео)

Возел мирно по автопат, а потоа пред него пукнала гума на голема цистерна… Вакво нешто немате видено (Видео)

Следното видео кое го снимила камера во еден автомобил прикажува застрашувачки момент кога возач на огромна цистерна губи контрола и ја пробива заштитната ограда.

Како што се гледа од снимката, една од гумите на цистерната пукнала, а потоа возачот изгубил контрола над камионот и ја пробил заштитната ограда.

Погледнете како изгледала целата ситуација…