Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Мозаик

Влегле во ресторан да доручкуваат, кога излегле непријатно се изненадиле!

Замислете, уживате во доручек во ресторан со своето семејство или пријателите, а случајно низ прозор гледате необична сцена – автомобилите од паркинг едноставно исчезнуваат пред вашите очи додека земјата ги „голта“.

Токму таков хорор доживеале жителите на едно градче во Мисисипи, кога одеднаш дошло до необична бука на паркингот пред ресторан за брза храна.

Погледнете што се случило:

Можеби ќе ве интересира…

Колку мандарини можете да јадете дневно без да го загрозите вашето здравје?

Мандарините се богати со многу витамини, ја поттикнуваат работата на мозокот и се препознаваат по пријатниот мирис и вкус. Сепак, како и со се, мора да бидеме внимателни со нив… Прочитај повеќе

Вкусно и едноставно јадење: Телешки гулаш

Телешкиот гулаш е јадење на кое ретко кој може да одолее. Вкусно и фино јадење со ориз, тестенини или компири е совршениот ручек. Состојки за четири лица: 1 кг телешко… Прочитај повеќе

Проверете дали ве има: УЈП ја објави најновата листа на должници со имиња на фирми и луѓе

Управата за јавни приходи објавува Листа на должници бр.05/2023 за долгови доспеани до 31.01.2023 и неплатени до 30.04.2023 година по основ на ДДВ, данок на добивка, персонален данок на доход,… Повеќе

Преку одржливо и органско производство на грозје и вино до зајакната позиција на македонската винска индустрија

Зајакнување на позициите на пазарите, градење препознатлив бренд со географска индикација и успешна трансформација кон органско производство се основите за успех на македонската винска индустрија. Ова се современите трендови во… Повеќе