7.8 C
Скопје
26. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
UncategorizedМАКЕДОНИЈА

Тежок инцидент во познат кафе бар на улица Македонија – полицијата го расветли настанот во кој едно лице беше повреденo

СВР Скопје поднесе кривична пријава против Ф.Н. (22) , Ѓ.К. (36) и Ѓ.Т. (43), сите од Скопје, поради постоење основи на сомнение дека сториле кривични дело „насилство“. На 23.09.2017 година околу 00.45 часот, додека оштетениот се наоаѓал во кафе бар на ул. „Македонија“, го прашал првопријавениот (келнер) за претходно случен настан во објектот, по што тој започнал да го навредува со погрдни зборови.

По кратко време, откако оштетениот го напуштил локалот, на ул. „Македонија“, бил пречекан од пријавените кои го фатиле за раце и истите почнале да го влечат и физички го нападнале.  Оштетениот изгубил свест, паднал на земја, а пријавените продолжеле  да го удират со клоци во пределот на телото.