10.8 C
Скопје
5. март 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Скопје во солзи – почина бебе

Во Итната медицинска помош вчера во 9.25 часот било пријавено починато едномесечно бебе на улицата „Бајрам Шабани“ во Скопје.
Во разговор со полициските службеници родителите на бебето изјавиле дека кога се разбудиле забележале дека бебето не дава знаци на живот. Лекар од итна медицинска помош констатирале смрт без траги на насилство.
По наредба на Јавен обвинител телото на бебето било предадено во Институтот за судска медицина за обдукција.
Спонзорирано: