10.8 C
Скопје
5. март 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ЗДРАВЈЕ

Сите го имаат во својот дом, а никој не знае дека ја отстранува болката во кичмата за 12 часа

Болките во кичмата можат да бидат многу силни. Тие не спречуваат во функционирање и извршување на секојдневните обврски. Овде ќе ви покажеме решение кои ќе ви помогне за да се ослободите од тие болки.

Инаку, обратете внимание на своето држење. Обратете вимание во каква положба спиете. За грбот е добро да спиете на потврд кревет. Движете се, не седете многу време, станете и прошетајте малку.

Доколку почувствувате болки пробајте и со овој лек – ставете лук на крпа и нанесете го на болното место да стои околу 2 часа.

Покрај тоа, можете да земете 4 чешниња и да ги зготвите со 200 мл млеко. Испијте 1 шолја, а можете да додадете мед како би го неутрализирале вкусот.