11.8 C
Скопје
18. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Синдикалецот кој мистериозно исчезна и ја крена полицијата во Македонија на нозе е пронајден – причината мистерија

По пријавата од 16-ти овој месец од страна на Н.С. (43) од Скопје во Полициската станица Драчево, според која претходниот ден (15.12.) околу 08,00 часот, нејзиниот сопруг О.С. (48) од Скопје, од непознати причини, се одалечил од својот дом во непознат правец, беа превземени оперативни мерки и активности за пронаоѓање на исчезнатото лице.

Врз основа на обезбедени сознанија од страна на полициски службеници од Одделението за потраги и исчезнати лица, О.С. вчера во 15 часот е пронајден, по што веднаш било известено неговото семејство.

Според некои портали лицето било проанјдено во манастир во околината на Скопје.