6.8 C
Скопје
18. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Рибари ја уловија најголемата ајкула на сите времиња! (фото)

Многу луѓе на социјалните мрежи „полудеа“ откако ги видоа фотографиите од ајкула која е фатена во водите на Пацифичкиот океан. Се работи за „монструм“ со должина од повеќе од пет и пол метри!

Geoff Brooks на својот Фејсбук профил споделил неколку фотографии од животното за кое тврди дека е уловено во близина на брегот на Австралија.

Погледнете:

by coolPick

Спонзорирано: