15.8 C
Скопје
27. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Покосил три лица со Ламборџини, па пишувал порака додека висел низ прозор (видео)

Еден млад човек е снимен како виси низ прозор од своето Ламборџини како би испратил порака на мобилен телефон откако покосил три лица, од кои едно починало.

24-годишникот изгубил контрола над возилото во индонезиски Сурабај. Во несреќата покосил три лица.

Сведоците го снимиле моментот по несреќата изненадени бидејќи човекот пишувал порака додека излегувал од уништениот автомобил.

Возачот е уапсен по несреќата.