26.8 C
Скопје
13. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Подгответе се за студ и снег, а потоа пресврт – УХМР со најново метео предупредување за викендов

Утре времето ќе биде сончево и студено со мала до умеена облачност.

Во сабота ќе има зголемување на облачноста, а во северните делови и на планините ќе има повремен слаб снег. Ќе дува засилен северен ветер.

Од недела следува период на стабилно и суво време, од понеделник со значителен пораст на дневните температури.

Спонзорирано: