13.8 C
Скопје
31. мај 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МОЗАИК

Најмоќниот природен лек: Го поправа памтењето за 80%, топи маснотии, ги подобрува видот и слухот

Еден од најмоќните природни лекови, не само што ќе ви го подобри помнењето за 80%, туку и ќе ви ги истопи масните наслаги со кои се борите со години.
Клучната состојка е ренот кој е богат со витамин Ц, калиум, витамините Б1, Б2 и Б6, како и железо, магнезиум и фосфор.
Ренот го забрзува метаболизмот, отстранува умор и поттикнува развој на добри бактерии во стомакот.
Состојки: 125 грама рен, 4 лимони, 3 лажици мед, 2 лажици цимет и парче ѓумбир (околу 2 сантиметри).
Подготовка:
Во блендер испасирајте ги ренот и ѓумбирот. Исцедете сок од лимон, додајте го во блендерот, добро измешајте, па додајте мед и цимет. Добра поврзаната смеса ставете ја во стаклен сад.
Два пати дневно земајте по една лажица од смесата пред оброк, а доколку вежбате тогаш пред тренинг.
Практикувајте го ова три недели и нема да се покаете кога ќе ги видите феноменалните резултати.